class="post-template-default single single-post postid-513226 single-format-standard custom-background group-blog masthead-fixed full-width singular wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.1 vc_responsive"
Shrine Bowl Rosters Released | KTIC Radio

Shrine Bowl Rosters Released

Shrine Bowl Rosters Released

LINCOLN, NE —The  Shrine Bowl of Nebraska Board of Directors released the rosters for the 63rd Nebraska Shrine Bowl Game.

Head Coaches Kurt Frenzen (Lakeview) and Mark McLaughlin (Platteview) together with their coaching staffs each chose from nominated seniors in their designated regions to represent their respective high schools, as well as North or South, in the 2021 Nebraska Shrine Bowl.

NORTH SOUTH
Rylan Aguallo, Mitchell
Jesus Barragan, West Point
Kale Bird, Bennington
Michael Brands, Oakland-Craig
Kekoa Chai, Bellevue West
Eli Crnkovich, Mount Michael
Alex Davies, North Patte St. Pats
Justin Erb, Wakefield
Arian Garcia, Gretna
Nolan Gorczyca, Omaha Roncalli
Shea Gossett, Fremont Archbishop Bergan
Gannon Gragert, Elkhorn
Chris Graham, Omaha Burke
Isaiah Guerue, Morrill
Parker Janky, GI Northwest
Victor Kniesche, Wayne
Trey Kobza, Columbus
Reid Korth, Wayne
Dexter Larsen, Blair
Tyler LeClair, Bennington
Eric Lenz, Central City
Nick Maag, Scottsbluff
Wyatt Marr, Lincoln Lutheran
Trevor Marshall, Gretna
Michael Maxon, Grand Island
Jack McDonnell, Bellevue West
Tommy McEvoy, Clarkson-Leigh
Kelen Meyer, Ord
Tony Mokeac ,Scottsbluff
Isaac Montgomery, Lincoln High
Kyle Napier, Aquinas
Sutton Pohlman, Stanton
Hunter Push, Omaha North
Jimmy Quaintance, Millard North
Shawn Rinkel, Pierce
Carson Rohde, SEM
Zane Schawang, Waverly
Tanner Schneiderheinz, Central City
Zephaniah Silves, Millard North
Austen Smith, Lakeview
Tommy Stevens, Ord
Cooper Taylor, Elkhorn South
Cody Wright, North Platte
Isaac Zatechka, Elkhorn South

SOUTH
Nick Beel, Milford
Brandon Beeson, Tri-County
Carter Bose, Southern Valley
Burton Brandt, Syracuse
Trent Brehm, Papillion LaVista South
Maddox Burton, Lincoln Southeast
Del Casteel, Falls City Sacred Heart
Brady Collingham, Aurora
Cale Conrad, Kearney Catholic
Brody Darnell, Auburn
Adam Eggert, Plattsmouth
Cade Haberman, Omaha Westside
Delton Haines, Dundy County
Quin Hale, York
Sean Hampton, Gibbon
Jameson Herzberg, Aurora
Joe Hinrichs, Sutton
Jack Johnson, Kearney High
Ayden King, Doniphan-Trumbull
Alec Langan, McCook
Barrett Liebentritt, Omaha Skutt Catholic
DeKendrick McCray, Lincoln East
Dylan Meyer, Norris
Nolan Meyers, Arapahoe
Grant Miller, Lincoln Southwest
Jack Nickolisen, Millard South
Logan O’Brien, Kearney Catholic
Cole Payton, Omaha Westside
Fabien Reid, Omaha Bryan
Weston Reiman ,Weeping Water
Kaedyn Reynolds, Omaha Central
Sam Scott, Omhah Skutt Catholic
Carson Shoemaker, Hastings
Tyler Slechta, Adams Central
Slade Smith, Adams Central
Grant Springer, Lincoln East
Kyle Sterup, Osceola
Taevon Thompson, Lincoln Southeast
TJ Urban, Millard South
Gabe Van Winkle, Kearney High
Kayden Wallis-Collier, Platteview
Preston Welch, Bellevue East
Ashad Wills ,Omaha Central
Lane Zimmerman, Ashland-Greenwood

 

 

 

 

© 2021 Nebraska Rural Radio Association. All rights reserved. Republishing, rebroadcasting, rewriting, redistributing prohibited. Copyright Information
Share: