class="single single-post postid-184861 single-format-standard custom-background group-blog masthead-fixed full-width singular wpb-js-composer js-comp-ver-4.12 vc_responsive"
Girls District Golf Set For Today | KTIC Radio

Girls District Golf Set For Today

Girls District Golf Set For Today
Thinkstock Photo

Girls Golf District Assignments

District A-1:
Dates: Oct 3, 2016
Site: Pioneers Golf Course
Host School: Lincoln Southwest
Director: Mark Armstrong/Kim Carson
Schools Assigned: Grand Island
Lincoln North Star
Lincoln Northeast
Lincoln Southeast
Lincoln Southwest
Millard North
Papillion-La Vista South

District A-2:
Dates: Oct 3, 2016
Site: Elks Country Club
Host School: Columbus
Director: Dave Hiebner
Schools Assigned: Bellevue East
Bellevue West
Columbus
Elkhorn South
Millard West
Norfolk
Omaha Northwest
Omaha South

District A-3:
Dates: Oct 3, 2016
Site: Fremont Golf Club
Host School: Fremont
Director: Bill Fitzgerald – CMAA
Schools Assigned: Fremont
Lincoln East
North Platte
Omaha Bryan
Omaha Burke
Omaha Central
Omaha North
Papillion-La Vista

District A-4:
Dates: Oct 3, 2016
Site: Meadowlark Hills
Host School: Kearney
Director: Mitchell Stine
Schools Assigned: Kearney
Lincoln High
Lincoln Pius X
Millard South
Omaha Benson
Omaha Marian
Omaha Westside
Ralston/Mercy

District B-1:
Dates: Oct 4, 2016
Site: Eagle Hills
Host School: Omaha Skutt Catholic
Director: Jeremy Moore
Schools Assigned: Gretna
Nebraska City
Norris
Omaha Gross Catholic
Omaha Skutt Catholic
Platteview
Plattsmouth
Waverly

District B-2:
Dates: Oct 3, 2016
Site: River Wilds
Host School: Blair
Director: Marty Rogers
Schools Assigned: Bennington
Blair
Columbus Lakeview
Elkhorn
Omaha Duchesne Academy
Omaha Roncalli Catholic
Schuyler
Wahoo

District B-3:
Dates: Oct 3, 2016
Site: York Country Club
Host School: York
Director: Lance Smith
Schools Assigned: Adams Central
Aurora
Beatrice
Crete
Hastings
Northwest
Seward
York

District B-4:
Dates: Oct 3, 2016
Site: Hillside Golf Course
Host School: Sidney
Director: Mike Brockhaus, Chuck Christensen
Schools Assigned: Alliance
Gering
Gothenburg
Holdrege
Lexington
McCook
Scottsbluff
Sidney

District C-1:
Dates: Oct 4, 2016
Site: Woodland Hills Golf Course
Host School: Palmyra
Director: Aaron Hoeft
Schools Assigned: Auburn
Elmwood-Murdock
Exeter-Milligan
Fairbury
Heartland
Humboldt-Table Rock-Steinauer
Johnson County Central
Lincoln Christian
Lincoln Lutheran
Palmyra
Sandy Creek
Syracuse
Tri County

District C-2:
Dates: Oct 3, 2016
Site: Quail Run
Host School: Columbus Scotus
Director: Merlin Lahm
Schools Assigned: Archbishop Bergan
Arlington
Boone Central
Cedar Bluffs
Central City
Clarkson-Leigh
Columbus Scotus
Fullerton
Oakland-Craig
Omaha Brownell-Talbot
Shelby-Rising City
Stanton
West Point-Beemer

District C-3:
Dates: Oct 3, 2016
Site: Fairplay Golf Course
Host School: Battle Creek
Director: Cody Wintz
Schools Assigned: Ainsworth
Battle Creek
Crofton
Elkhorn Valley
Hartington Cedar Catholic
Laurel-Concord-Coleridge
Norfolk Catholic
O’Neill
Pierce
Plainview
TC
Valentine
Wayne
West Holt

District C-4:
Dates: Oct 3, 2016
Site: Cozad Country Club
Host School: Cozad
Director: Cory Spotanski
Schools Assigned: Arcadia-Loup City
Broken Bow
Cambridge
Cozad
Doniphan-Trumbull
Gibbon
Grand Island Central Catholic
Hastings St. Cecilia
Kearney Catholic
Minden
Ravenna
St. Paul

District C-5:
Dates: Oct 3, 2016
Site: West Winds Golf Course
Host School: Ogallala
Director: Scott Rezac
Schools Assigned: Bayard
Bridgeport
Chadron
Creek Valley
Dundy County-Stratton
Garden County
Gordon-Rushville
Kimball
Mitchell
Mullen
Ogallala
Perkins County

© 2017 Nebraska Rural Radio Association. All rights reserved. Republishing, rebroadcasting, rewriting, redistributing prohibited. Copyright Information
Share: