class="post-template-default single single-post postid-279003 single-format-standard custom-background group-blog masthead-fixed full-width singular wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7 vc_responsive"
Flatwater Fracas Wrestling Results for West Point-Beemer | KTIC Radio

Flatwater Fracas Wrestling Results for West Point-Beemer

Flatwater Fracas Wrestling Results for West Point-Beemer

Pool C – West Point-Beemer
Guaranteed 7th place

Match #1 Round 1
Gretna defeated West Point-Beemer 75-3
170 – Kobe Everson (Gretna) over Ronny Petersen (West Point-Beemer) Fall 3:54
182 – Lance Jarrett (Gretna) over Jamie Palm (West Point-Beemer) Fall 1:48
195 – Caloway Soucek (Gretna) over Joe Rodriguez (West Point-Beemer) Fall 0:55
220 – Connor Fee (Gretna) over Jacob Andreason (West Point-Beemer) Fall 0:23
285 – Omar Holtan (Gretna) over David Garcia (West Point-Beemer) Fall 0:35
106 – Jaxon Hotovy (Gretna) over Unknown (Unattached) Forf
113 – Leyton Tuma (Gretna) over Logan Knobbe (West Point-Beemer) Fall 3:12
120 – Brandon Stalker (Gretna) over Eduardo Meza (West Point-Beemer) Fall 1:38
126 – Luke Figi (Gretna) over Ty Kaup (West Point-Beemer) Maj 13-5
132 – Trevor Fauver (Gretna) over Ivan Figueroa (West Point-Beemer) TF 19-4
138 – Tyler Cunningham (Gretna) over Unknown (Unattached) Forf
145 – Ray Loftis (West Point-Beemer) over Tristan Towey (Gretna) Dec 6-3
152 – Cole Huss (Gretna) over Jake Harriger (West Point-Beemer) Fall 0:39
160 – Cody Everhart (Gretna) over Zach Paasch (West Point-Beemer) Fall 0:54

Match #2 Round 2
Lexington defeated West Point-Beemer 45-36
170 – Kobe Everson (Gretna) over Ronny Petersen (West Point-Beemer) Fall 3:54
182 – Lance Jarrett (Gretna) over Jamie Palm (West Point-Beemer) Fall 1:48
195 – Caloway Soucek (Gretna) over Joe Rodriguez (West Point-Beemer) Fall 0:55
220 – Connor Fee (Gretna) over Jacob Andreason (West Point-Beemer) Fall 0:23
285 – Omar Holtan (Gretna) over David Garcia (West Point-Beemer) Fall 0:35
106 – Jaxon Hotovy (Gretna) over Unknown (Unattached) Forf
113 – Leyton Tuma (Gretna) over Logan Knobbe (West Point-Beemer) Fall 3:12
120 – Brandon Stalker (Gretna) over Eduardo Meza (West Point-Beemer) Fall 1:38
126 – Luke Figi (Gretna) over Ty Kaup (West Point-Beemer) Maj 13-5
132 – Trevor Fauver (Gretna) over Ivan Figueroa (West Point-Beemer) TF 19-4
138 – Tyler Cunningham (Gretna) over Unknown (Unattached) Forf
145 – Ray Loftis (West Point-Beemer) over Tristan Towey (Gretna) Dec 6-3
152 – Cole Huss (Gretna) over Jake Harriger (West Point-Beemer) Fall 0:39
160 – Cody Everhart (Gretna) over Zach Paasch (West Point-Beemer) Fall 0:54
182 – Ronny Petersen (West Point-Beemer) over Cody Wolf (Lexington) Fall 4:00
195 – Andre Hernandez (Lexington) over Joe Rodriguez (West Point-Beemer) Dec 5-0
220 – Gary Walker (West Point-Beemer) over Unknown (Unattached) Forf
285 – David Garcia (West Point-Beemer) over Kug Kug (Lexington) Fall 4:29
106 – Ivan Lazo (Lexington) over Unknown (Unattached) Forf
113 – Ean Bailey (Lexington) over Logan Knobbe (West Point-Beemer) Fall 3:24
120 – Andy Rojas (Lexington) over Eduardo Meza (West Point-Beemer) Fall 0:49
126 – Brady Fago (Lexington) over Ivan Figueroa (West Point-Beemer) Fall 1:41
132 – Vinny Leibert (Lexington) over Ty Kaup (West Point-Beemer) Fall 1:22
138 – Trystan Berry (Lexington) over Riley Surman (West Point-Beemer) Fall 1:40
145 – Ray Loftis (West Point-Beemer) over Arturo Navarrete (Lexington) Fall 5:13
152 – Jake Harriger (West Point-Beemer) over Levi Haines (Lexington) Fall 3:13
160 – Zach Paasch (West Point-Beemer) over Unknown (Unattached) Forf
170 – Riley Kopf (Lexington) over Jamie Palm (West Point-Beemer) Fall 2:16

Match #3 Round 3
West Point-Beemer received a Bye
170 – Kobe Everson (Gretna) over Ronny Petersen (West Point-Beemer) Fall 3:54
182 – Lance Jarrett (Gretna) over Jamie Palm (West Point-Beemer) Fall 1:48
195 – Caloway Soucek (Gretna) over Joe Rodriguez (West Point-Beemer) Fall 0:55
220 – Connor Fee (Gretna) over Jacob Andreason (West Point-Beemer) Fall 0:23
285 – Omar Holtan (Gretna) over David Garcia (West Point-Beemer) Fall 0:35
106 – Jaxon Hotovy (Gretna) over Unknown (Unattached) Forf
113 – Leyton Tuma (Gretna) over Logan Knobbe (West Point-Beemer) Fall 3:12
120 – Brandon Stalker (Gretna) over Eduardo Meza (West Point-Beemer) Fall 1:38
126 – Luke Figi (Gretna) over Ty Kaup (West Point-Beemer) Maj 13-5
132 – Trevor Fauver (Gretna) over Ivan Figueroa (West Point-Beemer) TF 19-4
138 – Tyler Cunningham (Gretna) over Unknown (Unattached) Forf
145 – Ray Loftis (West Point-Beemer) over Tristan Towey (Gretna) Dec 6-3
152 – Cole Huss (Gretna) over Jake Harriger (West Point-Beemer) Fall 0:39
160 – Cody Everhart (Gretna) over Zach Paasch (West Point-Beemer) Fall 0:54
182 – Ronny Petersen (West Point-Beemer) over Cody Wolf (Lexington) Fall 4:00
195 – Andre Hernandez (Lexington) over Joe Rodriguez (West Point-Beemer) Dec 5-0
220 – Gary Walker (West Point-Beemer) over Unknown (Unattached) Forf
285 – David Garcia (West Point-Beemer) over Kug Kug (Lexington) Fall 4:29
106 – Ivan Lazo (Lexington) over Unknown (Unattached) Forf
113 – Ean Bailey (Lexington) over Logan Knobbe (West Point-Beemer) Fall 3:24
120 – Andy Rojas (Lexington) over Eduardo Meza (West Point-Beemer) Fall 0:49
126 – Brady Fago (Lexington) over Ivan Figueroa (West Point-Beemer) Fall 1:41
132 – Vinny Leibert (Lexington) over Ty Kaup (West Point-Beemer) Fall 1:22
138 – Trystan Berry (Lexington) over Riley Surman (West Point-Beemer) Fall 1:40
145 – Ray Loftis (West Point-Beemer) over Arturo Navarrete (Lexington) Fall 5:13
152 – Jake Harriger (West Point-Beemer) over Levi Haines (Lexington) Fall 3:13
160 – Zach Paasch (West Point-Beemer) over Unknown (Unattached) Forf
170 – Riley Kopf (Lexington) over Jamie Palm (West Point-Beemer) Fall 2:16

Match #4 Round 4
North Platte defeated West Point-Beemer 53-28
170 – Kobe Everson (Gretna) over Ronny Petersen (West Point-Beemer) Fall 3:54
182 – Lance Jarrett (Gretna) over Jamie Palm (West Point-Beemer) Fall 1:48
195 – Caloway Soucek (Gretna) over Joe Rodriguez (West Point-Beemer) Fall 0:55
220 – Connor Fee (Gretna) over Jacob Andreason (West Point-Beemer) Fall 0:23
285 – Omar Holtan (Gretna) over David Garcia (West Point-Beemer) Fall 0:35
106 – Jaxon Hotovy (Gretna) over Unknown (Unattached) Forf
113 – Leyton Tuma (Gretna) over Logan Knobbe (West Point-Beemer) Fall 3:12
120 – Brandon Stalker (Gretna) over Eduardo Meza (West Point-Beemer) Fall 1:38
126 – Luke Figi (Gretna) over Ty Kaup (West Point-Beemer) Maj 13-5
132 – Trevor Fauver (Gretna) over Ivan Figueroa (West Point-Beemer) TF 19-4
138 – Tyler Cunningham (Gretna) over Unknown (Unattached) Forf
145 – Ray Loftis (West Point-Beemer) over Tristan Towey (Gretna) Dec 6-3
152 – Cole Huss (Gretna) over Jake Harriger (West Point-Beemer) Fall 0:39
160 – Cody Everhart (Gretna) over Zach Paasch (West Point-Beemer) Fall 0:54
182 – Ronny Petersen (West Point-Beemer) over Cody Wolf (Lexington) Fall 4:00
195 – Andre Hernandez (Lexington) over Joe Rodriguez (West Point-Beemer) Dec 5-0
220 – Gary Walker (West Point-Beemer) over Unknown (Unattached) Forf
285 – David Garcia (West Point-Beemer) over Kug Kug (Lexington) Fall 4:29
106 – Ivan Lazo (Lexington) over Unknown (Unattached) Forf
113 – Ean Bailey (Lexington) over Logan Knobbe (West Point-Beemer) Fall 3:24
120 – Andy Rojas (Lexington) over Eduardo Meza (West Point-Beemer) Fall 0:49
126 – Brady Fago (Lexington) over Ivan Figueroa (West Point-Beemer) Fall 1:41
132 – Vinny Leibert (Lexington) over Ty Kaup (West Point-Beemer) Fall 1:22
138 – Trystan Berry (Lexington) over Riley Surman (West Point-Beemer) Fall 1:40
145 – Ray Loftis (West Point-Beemer) over Arturo Navarrete (Lexington) Fall 5:13
152 – Jake Harriger (West Point-Beemer) over Levi Haines (Lexington) Fall 3:13
160 – Zach Paasch (West Point-Beemer) over Unknown (Unattached) Forf
170 – Riley Kopf (Lexington) over Jamie Palm (West Point-Beemer) Fall 2:16
285 – Hunter Bose (North Platte) over David Garcia (West Point-Beemer) Fall 0:50
106 – Jaylan Ruffin (North Platte) over Unknown (Unattached) Forf
113 – Darian Diaz (North Platte) over Eduardo Meza (West Point-Beemer) TF 19-3
120 – Jordan Barber (North Platte) over Logan Knobbe (West Point-Beemer) Fall 4:51
126 – Jayson Scott (North Platte) over Ty Kaup (West Point-Beemer) Fall 1:02
132 – Dominick Tridle (North Platte) over Ivan Figueroa (West Point-Beemer) Fall 0:33
138 – Gavyn Brauer (North Platte) over Riley Surman (West Point-Beemer) Fall 3:20
145 – Ray Loftis (West Point-Beemer) over Alec Manzano (North Platte) Maj 13-4
152 – Jake Harriger (West Point-Beemer) over Cash Arensdorf (North Platte) Fall 4:47
160 – Emilio Ramos (North Platte) over Nolan James (West Point-Beemer) Fall 1:48
170 – Braiden Ruffin (North Platte) over Jamie Palm (West Point-Beemer) Fall 1:01
182 – Ronny Petersen (West Point-Beemer) over Malik Lillard (North Platte) Fall 1:46
195 – Joe Rodriguez (West Point-Beemer) over Unknown (Unattached) Forf
220 – Gary Walker (West Point-Beemer) over Mason Newland (North Platte) Fall 5:25

Match #5 Round 5
Columbus defeated West Point-Beemer 77-3
170 – Kobe Everson (Gretna) over Ronny Petersen (West Point-Beemer) Fall 3:54
182 – Lance Jarrett (Gretna) over Jamie Palm (West Point-Beemer) Fall 1:48
195 – Caloway Soucek (Gretna) over Joe Rodriguez (West Point-Beemer) Fall 0:55
220 – Connor Fee (Gretna) over Jacob Andreason (West Point-Beemer) Fall 0:23
285 – Omar Holtan (Gretna) over David Garcia (West Point-Beemer) Fall 0:35
106 – Jaxon Hotovy (Gretna) over Unknown (Unattached) Forf
113 – Leyton Tuma (Gretna) over Logan Knobbe (West Point-Beemer) Fall 3:12
120 – Brandon Stalker (Gretna) over Eduardo Meza (West Point-Beemer) Fall 1:38
126 – Luke Figi (Gretna) over Ty Kaup (West Point-Beemer) Maj 13-5
132 – Trevor Fauver (Gretna) over Ivan Figueroa (West Point-Beemer) TF 19-4
138 – Tyler Cunningham (Gretna) over Unknown (Unattached) Forf
145 – Ray Loftis (West Point-Beemer) over Tristan Towey (Gretna) Dec 6-3
152 – Cole Huss (Gretna) over Jake Harriger (West Point-Beemer) Fall 0:39
160 – Cody Everhart (Gretna) over Zach Paasch (West Point-Beemer) Fall 0:54
182 – Ronny Petersen (West Point-Beemer) over Cody Wolf (Lexington) Fall 4:00
195 – Andre Hernandez (Lexington) over Joe Rodriguez (West Point-Beemer) Dec 5-0
220 – Gary Walker (West Point-Beemer) over Unknown (Unattached) Forf
285 – David Garcia (West Point-Beemer) over Kug Kug (Lexington) Fall 4:29
106 – Ivan Lazo (Lexington) over Unknown (Unattached) Forf
113 – Ean Bailey (Lexington) over Logan Knobbe (West Point-Beemer) Fall 3:24
120 – Andy Rojas (Lexington) over Eduardo Meza (West Point-Beemer) Fall 0:49
126 – Brady Fago (Lexington) over Ivan Figueroa (West Point-Beemer) Fall 1:41
132 – Vinny Leibert (Lexington) over Ty Kaup (West Point-Beemer) Fall 1:22
138 – Trystan Berry (Lexington) over Riley Surman (West Point-Beemer) Fall 1:40
145 – Ray Loftis (West Point-Beemer) over Arturo Navarrete (Lexington) Fall 5:13
152 – Jake Harriger (West Point-Beemer) over Levi Haines (Lexington) Fall 3:13
160 – Zach Paasch (West Point-Beemer) over Unknown (Unattached) Forf
170 – Riley Kopf (Lexington) over Jamie Palm (West Point-Beemer) Fall 2:16
285 – Hunter Bose (North Platte) over David Garcia (West Point-Beemer) Fall 0:50
106 – Jaylan Ruffin (North Platte) over Unknown (Unattached) Forf
113 – Darian Diaz (North Platte) over Eduardo Meza (West Point-Beemer) TF 19-3
120 – Jordan Barber (North Platte) over Logan Knobbe (West Point-Beemer) Fall 4:51
126 – Jayson Scott (North Platte) over Ty Kaup (West Point-Beemer) Fall 1:02
132 – Dominick Tridle (North Platte) over Ivan Figueroa (West Point-Beemer) Fall 0:33
138 – Gavyn Brauer (North Platte) over Riley Surman (West Point-Beemer) Fall 3:20
145 – Ray Loftis (West Point-Beemer) over Alec Manzano (North Platte) Maj 13-4
152 – Jake Harriger (West Point-Beemer) over Cash Arensdorf (North Platte) Fall 4:47
160 – Emilio Ramos (North Platte) over Nolan James (West Point-Beemer) Fall 1:48
170 – Braiden Ruffin (North Platte) over Jamie Palm (West Point-Beemer) Fall 1:01
182 – Ronny Petersen (West Point-Beemer) over Malik Lillard (North Platte) Fall 1:46
195 – Joe Rodriguez (West Point-Beemer) over Unknown (Unattached) Forf
220 – Gary Walker (West Point-Beemer) over Mason Newland (North Platte) Fall 5:25
106 – Clay Cerny (Columbus) over Unknown (Unattached) Forf
113 – Tanner Kobza (Columbus) over Eduardo Meza (West Point-Beemer) TF 16-1
120 – Thad Baldwin (Columbus) over Unknown (Unattached) Forf
126 – Alex Korte (Columbus) over Ty Kaup (West Point-Beemer) Fall 0:38
132 – Carter Kucera (Columbus) over Riley Surman (West Point-Beemer) Fall 1:08
138 – Camdyn Iwan (Columbus) over Unknown (Unattached) Forf
145 – Ray Loftis (West Point-Beemer) over Cade Fullner (Columbus) Dec 7-0
152 – Avery McMeekin (Columbus) over Jake Harriger (West Point-Beemer) Fall 0:30
160 – Paxton Myers (Columbus) over Nolan James (West Point-Beemer) Fall 0:36
170 – Carson Zwingman (Columbus) over Ronny Petersen (West Point-Beemer) Fall 1:14
182 – Kasten Grape (Columbus) over Jamie Palm (West Point-Beemer) Fall 0:50
195 – Anthony DeAnda (Columbus) over Joe Rodriguez (West Point-Beemer) Fall 0:35
220 – Eddie Loredo (Columbus) over Gary Walker (West Point-Beemer) Fall 2:10
285 – Tristan Colford (Columbus) over David Garcia (West Point-Beemer) Fall 0:31

Match #6 Round 6
Smith Center defeated West Point-Beemer 60-24
170 – Kobe Everson (Gretna) over Ronny Petersen (West Point-Beemer) Fall 3:54
182 – Lance Jarrett (Gretna) over Jamie Palm (West Point-Beemer) Fall 1:48
195 – Caloway Soucek (Gretna) over Joe Rodriguez (West Point-Beemer) Fall 0:55
220 – Connor Fee (Gretna) over Jacob Andreason (West Point-Beemer) Fall 0:23
285 – Omar Holtan (Gretna) over David Garcia (West Point-Beemer) Fall 0:35
106 – Jaxon Hotovy (Gretna) over Unknown (Unattached) Forf
113 – Leyton Tuma (Gretna) over Logan Knobbe (West Point-Beemer) Fall 3:12
120 – Brandon Stalker (Gretna) over Eduardo Meza (West Point-Beemer) Fall 1:38
126 – Luke Figi (Gretna) over Ty Kaup (West Point-Beemer) Maj 13-5
132 – Trevor Fauver (Gretna) over Ivan Figueroa (West Point-Beemer) TF 19-4
138 – Tyler Cunningham (Gretna) over Unknown (Unattached) Forf
145 – Ray Loftis (West Point-Beemer) over Tristan Towey (Gretna) Dec 6-3
152 – Cole Huss (Gretna) over Jake Harriger (West Point-Beemer) Fall 0:39
160 – Cody Everhart (Gretna) over Zach Paasch (West Point-Beemer) Fall 0:54
182 – Ronny Petersen (West Point-Beemer) over Cody Wolf (Lexington) Fall 4:00
195 – Andre Hernandez (Lexington) over Joe Rodriguez (West Point-Beemer) Dec 5-0
220 – Gary Walker (West Point-Beemer) over Unknown (Unattached) Forf
285 – David Garcia (West Point-Beemer) over Kug Kug (Lexington) Fall 4:29
106 – Ivan Lazo (Lexington) over Unknown (Unattached) Forf
113 – Ean Bailey (Lexington) over Logan Knobbe (West Point-Beemer) Fall 3:24
120 – Andy Rojas (Lexington) over Eduardo Meza (West Point-Beemer) Fall 0:49
126 – Brady Fago (Lexington) over Ivan Figueroa (West Point-Beemer) Fall 1:41
132 – Vinny Leibert (Lexington) over Ty Kaup (West Point-Beemer) Fall 1:22
138 – Trystan Berry (Lexington) over Riley Surman (West Point-Beemer) Fall 1:40
145 – Ray Loftis (West Point-Beemer) over Arturo Navarrete (Lexington) Fall 5:13
152 – Jake Harriger (West Point-Beemer) over Levi Haines (Lexington) Fall 3:13
160 – Zach Paasch (West Point-Beemer) over Unknown (Unattached) Forf
170 – Riley Kopf (Lexington) over Jamie Palm (West Point-Beemer) Fall 2:16
285 – Hunter Bose (North Platte) over David Garcia (West Point-Beemer) Fall 0:50
106 – Jaylan Ruffin (North Platte) over Unknown (Unattached) Forf
113 – Darian Diaz (North Platte) over Eduardo Meza (West Point-Beemer) TF 19-3
120 – Jordan Barber (North Platte) over Logan Knobbe (West Point-Beemer) Fall 4:51
126 – Jayson Scott (North Platte) over Ty Kaup (West Point-Beemer) Fall 1:02
132 – Dominick Tridle (North Platte) over Ivan Figueroa (West Point-Beemer) Fall 0:33
138 – Gavyn Brauer (North Platte) over Riley Surman (West Point-Beemer) Fall 3:20
145 – Ray Loftis (West Point-Beemer) over Alec Manzano (North Platte) Maj 13-4
152 – Jake Harriger (West Point-Beemer) over Cash Arensdorf (North Platte) Fall 4:47
160 – Emilio Ramos (North Platte) over Nolan James (West Point-Beemer) Fall 1:48
170 – Braiden Ruffin (North Platte) over Jamie Palm (West Point-Beemer) Fall 1:01
182 – Ronny Petersen (West Point-Beemer) over Malik Lillard (North Platte) Fall 1:46
195 – Joe Rodriguez (West Point-Beemer) over Unknown (Unattached) Forf
220 – Gary Walker (West Point-Beemer) over Mason Newland (North Platte) Fall 5:25
106 – Clay Cerny (Columbus) over Unknown (Unattached) Forf
113 – Tanner Kobza (Columbus) over Eduardo Meza (West Point-Beemer) TF 16-1
120 – Thad Baldwin (Columbus) over Unknown (Unattached) Forf
126 – Alex Korte (Columbus) over Ty Kaup (West Point-Beemer) Fall 0:38
132 – Carter Kucera (Columbus) over Riley Surman (West Point-Beemer) Fall 1:08
138 – Camdyn Iwan (Columbus) over Unknown (Unattached) Forf
145 – Ray Loftis (West Point-Beemer) over Cade Fullner (Columbus) Dec 7-0
152 – Avery McMeekin (Columbus) over Jake Harriger (West Point-Beemer) Fall 0:30
160 – Paxton Myers (Columbus) over Nolan James (West Point-Beemer) Fall 0:36
170 – Carson Zwingman (Columbus) over Ronny Petersen (West Point-Beemer) Fall 1:14
182 – Kasten Grape (Columbus) over Jamie Palm (West Point-Beemer) Fall 0:50
195 – Anthony DeAnda (Columbus) over Joe Rodriguez (West Point-Beemer) Fall 0:35
220 – Eddie Loredo (Columbus) over Gary Walker (West Point-Beemer) Fall 2:10
285 – Tristan Colford (Columbus) over David Garcia (West Point-Beemer) Fall 0:31
113 – Brendan Lee (Smith Center) over Eduardo Meza (West Point-Beemer) Fall 0:30
120 – Joe Stocker (Smith Center) over Unknown (Unattached) Forf
126 – Ty Kaup (West Point-Beemer) over Nathan Hrabe (Smith Center) Fall 1:10
132 – Jaden Atwood (Smith Center) over Ivan Figueroa (West Point-Beemer) Fall 1:13
138 – Jacob Conrad (Smith Center) over Riley Surman (West Point-Beemer) Fall 1:20
145 – Ray Loftis (West Point-Beemer) over Brell Spiess (Smith Center) Fall 3:55
152 – Colton Hutchinson (Smith Center) over Jake Harriger (West Point-Beemer) Fall 3:50
160 – Ethan Peterson (Smith Center) over Nolan James (West Point-Beemer) Fall 4:52
170 – Jamie Palm (West Point-Beemer) over Unknown (Unattached) Forf
182 – Mitchell Topel (Smith Center) over Ronny Petersen (West Point-Beemer) Fall 1:50
195 – Joe Rodriguez (West Point-Beemer) over Unknown (Unattached) Forf
220 – Dalton Kuhn (Smith Center) over Gary Walker (West Point-Beemer) Fall 1:44
285 – Avery Hawkins (Smith Center) over David Garcia (West Point-Beemer) Fall 0:49
106 – Colton Shoemaker (Smith Center) over Unknown (Unattached) Forf

Match #7 Round 7
Lincoln Southwest defeated West Point-Beemer 62-12
170 – Kobe Everson (Gretna) over Ronny Petersen (West Point-Beemer) Fall 3:54
182 – Lance Jarrett (Gretna) over Jamie Palm (West Point-Beemer) Fall 1:48
195 – Caloway Soucek (Gretna) over Joe Rodriguez (West Point-Beemer) Fall 0:55
220 – Connor Fee (Gretna) over Jacob Andreason (West Point-Beemer) Fall 0:23
285 – Omar Holtan (Gretna) over David Garcia (West Point-Beemer) Fall 0:35
106 – Jaxon Hotovy (Gretna) over Unknown (Unattached) Forf
113 – Leyton Tuma (Gretna) over Logan Knobbe (West Point-Beemer) Fall 3:12
120 – Brandon Stalker (Gretna) over Eduardo Meza (West Point-Beemer) Fall 1:38
126 – Luke Figi (Gretna) over Ty Kaup (West Point-Beemer) Maj 13-5
132 – Trevor Fauver (Gretna) over Ivan Figueroa (West Point-Beemer) TF 19-4
138 – Tyler Cunningham (Gretna) over Unknown (Unattached) Forf
145 – Ray Loftis (West Point-Beemer) over Tristan Towey (Gretna) Dec 6-3
152 – Cole Huss (Gretna) over Jake Harriger (West Point-Beemer) Fall 0:39
160 – Cody Everhart (Gretna) over Zach Paasch (West Point-Beemer) Fall 0:54
182 – Ronny Petersen (West Point-Beemer) over Cody Wolf (Lexington) Fall 4:00
195 – Andre Hernandez (Lexington) over Joe Rodriguez (West Point-Beemer) Dec 5-0
220 – Gary Walker (West Point-Beemer) over Unknown (Unattached) Forf
285 – David Garcia (West Point-Beemer) over Kug Kug (Lexington) Fall 4:29
106 – Ivan Lazo (Lexington) over Unknown (Unattached) Forf
113 – Ean Bailey (Lexington) over Logan Knobbe (West Point-Beemer) Fall 3:24
120 – Andy Rojas (Lexington) over Eduardo Meza (West Point-Beemer) Fall 0:49
126 – Brady Fago (Lexington) over Ivan Figueroa (West Point-Beemer) Fall 1:41
132 – Vinny Leibert (Lexington) over Ty Kaup (West Point-Beemer) Fall 1:22
138 – Trystan Berry (Lexington) over Riley Surman (West Point-Beemer) Fall 1:40
145 – Ray Loftis (West Point-Beemer) over Arturo Navarrete (Lexington) Fall 5:13
152 – Jake Harriger (West Point-Beemer) over Levi Haines (Lexington) Fall 3:13
160 – Zach Paasch (West Point-Beemer) over Unknown (Unattached) Forf
170 – Riley Kopf (Lexington) over Jamie Palm (West Point-Beemer) Fall 2:16
285 – Hunter Bose (North Platte) over David Garcia (West Point-Beemer) Fall 0:50
106 – Jaylan Ruffin (North Platte) over Unknown (Unattached) Forf
113 – Darian Diaz (North Platte) over Eduardo Meza (West Point-Beemer) TF 19-3
120 – Jordan Barber (North Platte) over Logan Knobbe (West Point-Beemer) Fall 4:51
126 – Jayson Scott (North Platte) over Ty Kaup (West Point-Beemer) Fall 1:02
132 – Dominick Tridle (North Platte) over Ivan Figueroa (West Point-Beemer) Fall 0:33
138 – Gavyn Brauer (North Platte) over Riley Surman (West Point-Beemer) Fall 3:20
145 – Ray Loftis (West Point-Beemer) over Alec Manzano (North Platte) Maj 13-4
152 – Jake Harriger (West Point-Beemer) over Cash Arensdorf (North Platte) Fall 4:47
160 – Emilio Ramos (North Platte) over Nolan James (West Point-Beemer) Fall 1:48
170 – Braiden Ruffin (North Platte) over Jamie Palm (West Point-Beemer) Fall 1:01
182 – Ronny Petersen (West Point-Beemer) over Malik Lillard (North Platte) Fall 1:46
195 – Joe Rodriguez (West Point-Beemer) over Unknown (Unattached) Forf
220 – Gary Walker (West Point-Beemer) over Mason Newland (North Platte) Fall 5:25
106 – Clay Cerny (Columbus) over Unknown (Unattached) Forf
113 – Tanner Kobza (Columbus) over Eduardo Meza (West Point-Beemer) TF 16-1
120 – Thad Baldwin (Columbus) over Unknown (Unattached) Forf
126 – Alex Korte (Columbus) over Ty Kaup (West Point-Beemer) Fall 0:38
132 – Carter Kucera (Columbus) over Riley Surman (West Point-Beemer) Fall 1:08
138 – Camdyn Iwan (Columbus) over Unknown (Unattached) Forf
145 – Ray Loftis (West Point-Beemer) over Cade Fullner (Columbus) Dec 7-0
152 – Avery McMeekin (Columbus) over Jake Harriger (West Point-Beemer) Fall 0:30
160 – Paxton Myers (Columbus) over Nolan James (West Point-Beemer) Fall 0:36
170 – Carson Zwingman (Columbus) over Ronny Petersen (West Point-Beemer) Fall 1:14
182 – Kasten Grape (Columbus) over Jamie Palm (West Point-Beemer) Fall 0:50
195 – Anthony DeAnda (Columbus) over Joe Rodriguez (West Point-Beemer) Fall 0:35
220 – Eddie Loredo (Columbus) over Gary Walker (West Point-Beemer) Fall 2:10
285 – Tristan Colford (Columbus) over David Garcia (West Point-Beemer) Fall 0:31
113 – Brendan Lee (Smith Center) over Eduardo Meza (West Point-Beemer) Fall 0:30
120 – Joe Stocker (Smith Center) over Unknown (Unattached) Forf
126 – Ty Kaup (West Point-Beemer) over Nathan Hrabe (Smith Center) Fall 1:10
132 – Jaden Atwood (Smith Center) over Ivan Figueroa (West Point-Beemer) Fall 1:13
138 – Jacob Conrad (Smith Center) over Riley Surman (West Point-Beemer) Fall 1:20
145 – Ray Loftis (West Point-Beemer) over Brell Spiess (Smith Center) Fall 3:55
152 – Colton Hutchinson (Smith Center) over Jake Harriger (West Point-Beemer) Fall 3:50
160 – Ethan Peterson (Smith Center) over Nolan James (West Point-Beemer) Fall 4:52
170 – Jamie Palm (West Point-Beemer) over Unknown (Unattached) Forf
182 – Mitchell Topel (Smith Center) over Ronny Petersen (West Point-Beemer) Fall 1:50
195 – Joe Rodriguez (West Point-Beemer) over Unknown (Unattached) Forf
220 – Dalton Kuhn (Smith Center) over Gary Walker (West Point-Beemer) Fall 1:44
285 – Avery Hawkins (Smith Center) over David Garcia (West Point-Beemer) Fall 0:49
106 – Colton Shoemaker (Smith Center) over Unknown (Unattached) Forf
120 – Eli Rhodes (Lincoln Southwest) over Unknown (Unattached) Forf
126 – Zach Bennetts (Lincoln Southwest) over Ty Kaup (West Point-Beemer) Fall 1:04
132 – Chase Charroin (Lincoln Southwest) over Riley Surman (West Point-Beemer) Dec 13-7
138 – Jake Oltman (Lincoln Southwest) over Unknown (Unattached) Forf
145 – Ray Loftis (West Point-Beemer) over Jaden Wheeler (Lincoln Southwest) Dec 7-2
152 – Jake Harriger (West Point-Beemer) over Jack Spahn (Lincoln Southwest) Fall 2:34
160 – Ethan Carstens (Lincoln Southwest) over Nolan James (West Point-Beemer) Fall 1:49
170 – Barrett Muehling (Lincoln Southwest) over Jamie Palm (West Point-Beemer) Fall 3:51
182 – Preston Erks (Lincoln Southwest) over Ronny Petersen (West Point-Beemer) Fall 2:29
195 – Joe Rodriguez (West Point-Beemer) over Ira Lee (Lincoln Southwest) Dec 8-3
220 – Caden Boesiger (Lincoln Southwest) over Gary Walker (West Point-Beemer) TF 15-0
285 – Markell Jackson (Lincoln Southwest) over David Garcia (West Point-Beemer) Fall 0:26
106 – Brody Wojtasek (Lincoln Southwest) over Unknown (Unattached) Forf
113 – Jaxon Morrow (Lincoln Southwest) over Eduardo Meza (West Point-Beemer) Fall 0:31

Bracket 7 – West Point-Beemer
Guaranteed 4th place

Match #1 Semifinal
Battle Creek defeated West Point-Beemer 56-23
170 – Kobe Everson (Gretna) over Ronny Petersen (West Point-Beemer) Fall 3:54
182 – Lance Jarrett (Gretna) over Jamie Palm (West Point-Beemer) Fall 1:48
195 – Caloway Soucek (Gretna) over Joe Rodriguez (West Point-Beemer) Fall 0:55
220 – Connor Fee (Gretna) over Jacob Andreason (West Point-Beemer) Fall 0:23
285 – Omar Holtan (Gretna) over David Garcia (West Point-Beemer) Fall 0:35
106 – Jaxon Hotovy (Gretna) over Unknown (Unattached) Forf
113 – Leyton Tuma (Gretna) over Logan Knobbe (West Point-Beemer) Fall 3:12
120 – Brandon Stalker (Gretna) over Eduardo Meza (West Point-Beemer) Fall 1:38
126 – Luke Figi (Gretna) over Ty Kaup (West Point-Beemer) Maj 13-5
132 – Trevor Fauver (Gretna) over Ivan Figueroa (West Point-Beemer) TF 19-4
138 – Tyler Cunningham (Gretna) over Unknown (Unattached) Forf
145 – Ray Loftis (West Point-Beemer) over Tristan Towey (Gretna) Dec 6-3
152 – Cole Huss (Gretna) over Jake Harriger (West Point-Beemer) Fall 0:39
160 – Cody Everhart (Gretna) over Zach Paasch (West Point-Beemer) Fall 0:54
182 – Ronny Petersen (West Point-Beemer) over Cody Wolf (Lexington) Fall 4:00
195 – Andre Hernandez (Lexington) over Joe Rodriguez (West Point-Beemer) Dec 5-0
220 – Gary Walker (West Point-Beemer) over Unknown (Unattached) Forf
285 – David Garcia (West Point-Beemer) over Kug Kug (Lexington) Fall 4:29
106 – Ivan Lazo (Lexington) over Unknown (Unattached) Forf
113 – Ean Bailey (Lexington) over Logan Knobbe (West Point-Beemer) Fall 3:24
120 – Andy Rojas (Lexington) over Eduardo Meza (West Point-Beemer) Fall 0:49
126 – Brady Fago (Lexington) over Ivan Figueroa (West Point-Beemer) Fall 1:41
132 – Vinny Leibert (Lexington) over Ty Kaup (West Point-Beemer) Fall 1:22
138 – Trystan Berry (Lexington) over Riley Surman (West Point-Beemer) Fall 1:40
145 – Ray Loftis (West Point-Beemer) over Arturo Navarrete (Lexington) Fall 5:13
152 – Jake Harriger (West Point-Beemer) over Levi Haines (Lexington) Fall 3:13
160 – Zach Paasch (West Point-Beemer) over Unknown (Unattached) Forf
170 – Riley Kopf (Lexington) over Jamie Palm (West Point-Beemer) Fall 2:16
285 – Hunter Bose (North Platte) over David Garcia (West Point-Beemer) Fall 0:50
106 – Jaylan Ruffin (North Platte) over Unknown (Unattached) Forf
113 – Darian Diaz (North Platte) over Eduardo Meza (West Point-Beemer) TF 19-3
120 – Jordan Barber (North Platte) over Logan Knobbe (West Point-Beemer) Fall 4:51
126 – Jayson Scott (North Platte) over Ty Kaup (West Point-Beemer) Fall 1:02
132 – Dominick Tridle (North Platte) over Ivan Figueroa (West Point-Beemer) Fall 0:33
138 – Gavyn Brauer (North Platte) over Riley Surman (West Point-Beemer) Fall 3:20
145 – Ray Loftis (West Point-Beemer) over Alec Manzano (North Platte) Maj 13-4
152 – Jake Harriger (West Point-Beemer) over Cash Arensdorf (North Platte) Fall 4:47
160 – Emilio Ramos (North Platte) over Nolan James (West Point-Beemer) Fall 1:48
170 – Braiden Ruffin (North Platte) over Jamie Palm (West Point-Beemer) Fall 1:01
182 – Ronny Petersen (West Point-Beemer) over Malik Lillard (North Platte) Fall 1:46
195 – Joe Rodriguez (West Point-Beemer) over Unknown (Unattached) Forf
220 – Gary Walker (West Point-Beemer) over Mason Newland (North Platte) Fall 5:25
106 – Clay Cerny (Columbus) over Unknown (Unattached) Forf
113 – Tanner Kobza (Columbus) over Eduardo Meza (West Point-Beemer) TF 16-1
120 – Thad Baldwin (Columbus) over Unknown (Unattached) Forf
126 – Alex Korte (Columbus) over Ty Kaup (West Point-Beemer) Fall 0:38
132 – Carter Kucera (Columbus) over Riley Surman (West Point-Beemer) Fall 1:08
138 – Camdyn Iwan (Columbus) over Unknown (Unattached) Forf
145 – Ray Loftis (West Point-Beemer) over Cade Fullner (Columbus) Dec 7-0
152 – Avery McMeekin (Columbus) over Jake Harriger (West Point-Beemer) Fall 0:30
160 – Paxton Myers (Columbus) over Nolan James (West Point-Beemer) Fall 0:36
170 – Carson Zwingman (Columbus) over Ronny Petersen (West Point-Beemer) Fall 1:14
182 – Kasten Grape (Columbus) over Jamie Palm (West Point-Beemer) Fall 0:50
195 – Anthony DeAnda (Columbus) over Joe Rodriguez (West Point-Beemer) Fall 0:35
220 – Eddie Loredo (Columbus) over Gary Walker (West Point-Beemer) Fall 2:10
285 – Tristan Colford (Columbus) over David Garcia (West Point-Beemer) Fall 0:31
113 – Brendan Lee (Smith Center) over Eduardo Meza (West Point-Beemer) Fall 0:30
120 – Joe Stocker (Smith Center) over Unknown (Unattached) Forf
126 – Ty Kaup (West Point-Beemer) over Nathan Hrabe (Smith Center) Fall 1:10
132 – Jaden Atwood (Smith Center) over Ivan Figueroa (West Point-Beemer) Fall 1:13
138 – Jacob Conrad (Smith Center) over Riley Surman (West Point-Beemer) Fall 1:20
145 – Ray Loftis (West Point-Beemer) over Brell Spiess (Smith Center) Fall 3:55
152 – Colton Hutchinson (Smith Center) over Jake Harriger (West Point-Beemer) Fall 3:50
160 – Ethan Peterson (Smith Center) over Nolan James (West Point-Beemer) Fall 4:52
170 – Jamie Palm (West Point-Beemer) over Unknown (Unattached) Forf
182 – Mitchell Topel (Smith Center) over Ronny Petersen (West Point-Beemer) Fall 1:50
195 – Joe Rodriguez (West Point-Beemer) over Unknown (Unattached) Forf
220 – Dalton Kuhn (Smith Center) over Gary Walker (West Point-Beemer) Fall 1:44
285 – Avery Hawkins (Smith Center) over David Garcia (West Point-Beemer) Fall 0:49
106 – Colton Shoemaker (Smith Center) over Unknown (Unattached) Forf
120 – Eli Rhodes (Lincoln Southwest) over Unknown (Unattached) Forf
126 – Zach Bennetts (Lincoln Southwest) over Ty Kaup (West Point-Beemer) Fall 1:04
132 – Chase Charroin (Lincoln Southwest) over Riley Surman (West Point-Beemer) Dec 13-7
138 – Jake Oltman (Lincoln Southwest) over Unknown (Unattached) Forf
145 – Ray Loftis (West Point-Beemer) over Jaden Wheeler (Lincoln Southwest) Dec 7-2
152 – Jake Harriger (West Point-Beemer) over Jack Spahn (Lincoln Southwest) Fall 2:34
160 – Ethan Carstens (Lincoln Southwest) over Nolan James (West Point-Beemer) Fall 1:49
170 – Barrett Muehling (Lincoln Southwest) over Jamie Palm (West Point-Beemer) Fall 3:51
182 – Preston Erks (Lincoln Southwest) over Ronny Petersen (West Point-Beemer) Fall 2:29
195 – Joe Rodriguez (West Point-Beemer) over Ira Lee (Lincoln Southwest) Dec 8-3
220 – Caden Boesiger (Lincoln Southwest) over Gary Walker (West Point-Beemer) TF 15-0
285 – Markell Jackson (Lincoln Southwest) over David Garcia (West Point-Beemer) Fall 0:26
106 – Brody Wojtasek (Lincoln Southwest) over Unknown (Unattached) Forf
113 – Jaxon Morrow (Lincoln Southwest) over Eduardo Meza (West Point-Beemer) Fall 0:31
138 – Kobe Thompson (Battle Creek) over Riley Surman (West Point-Beemer) Fall 1:04
145 – Ty Heimes (Battle Creek) over Ray Loftis (West Point-Beemer) Dec 6-4
152 – Blake Heller (Battle Creek) over Jake Harriger (West Point-Beemer) TF 19-4
160 – Nolan James (West Point-Beemer) over Unknown (Unattached) Forf
170 – Ronny Petersen (West Point-Beemer) over Parker Pokorney (Battle Creek) Fall 1:40
182 – Wyatt Schmitt (Battle Creek) over Jamie Palm (West Point-Beemer) Fall 5:13
195 – Austin Marx (Battle Creek) over Joe Rodriguez (West Point-Beemer) Fall 3:41
220 – Gary Walker (West Point-Beemer) over Curtis Eickhoff (Battle Creek) Fall 2:37
285 – Thai Thompson (Battle Creek) over David Garcia (West Point-Beemer) Fall 0:15
106 – Caden Meinke (Battle Creek) over Unknown (Unattached) Forf
113 – Caydon McCracken (Battle Creek) over Unknown (Unattached) Forf
120 – Dylan Ahlman (Battle Creek) over Eduardo Meza (West Point-Beemer) Fall 2:35
126 – Ty Kaup (West Point-Beemer) over Charlie Simons (Battle Creek) Fall 3:44
132 – Damien Kersten (Battle Creek) over Ivan Figueroa (West Point-Beemer) Fall 1:47
West Point-Beemer’s team score was adjusted by -1.000 for unsportsman

Match #2 3rd Place Match
GISH JV defeated West Point-Beemer 40-33
170 – Kobe Everson (Gretna) over Ronny Petersen (West Point-Beemer) Fall 3:54
182 – Lance Jarrett (Gretna) over Jamie Palm (West Point-Beemer) Fall 1:48
195 – Caloway Soucek (Gretna) over Joe Rodriguez (West Point-Beemer) Fall 0:55
220 – Connor Fee (Gretna) over Jacob Andreason (West Point-Beemer) Fall 0:23
285 – Omar Holtan (Gretna) over David Garcia (West Point-Beemer) Fall 0:35
106 – Jaxon Hotovy (Gretna) over Unknown (Unattached) Forf
113 – Leyton Tuma (Gretna) over Logan Knobbe (West Point-Beemer) Fall 3:12
120 – Brandon Stalker (Gretna) over Eduardo Meza (West Point-Beemer) Fall 1:38
126 – Luke Figi (Gretna) over Ty Kaup (West Point-Beemer) Maj 13-5
132 – Trevor Fauver (Gretna) over Ivan Figueroa (West Point-Beemer) TF 19-4
138 – Tyler Cunningham (Gretna) over Unknown (Unattached) Forf
145 – Ray Loftis (West Point-Beemer) over Tristan Towey (Gretna) Dec 6-3
152 – Cole Huss (Gretna) over Jake Harriger (West Point-Beemer) Fall 0:39
160 – Cody Everhart (Gretna) over Zach Paasch (West Point-Beemer) Fall 0:54
182 – Ronny Petersen (West Point-Beemer) over Cody Wolf (Lexington) Fall 4:00
195 – Andre Hernandez (Lexington) over Joe Rodriguez (West Point-Beemer) Dec 5-0
220 – Gary Walker (West Point-Beemer) over Unknown (Unattached) Forf
285 – David Garcia (West Point-Beemer) over Kug Kug (Lexington) Fall 4:29
106 – Ivan Lazo (Lexington) over Unknown (Unattached) Forf
113 – Ean Bailey (Lexington) over Logan Knobbe (West Point-Beemer) Fall 3:24
120 – Andy Rojas (Lexington) over Eduardo Meza (West Point-Beemer) Fall 0:49
126 – Brady Fago (Lexington) over Ivan Figueroa (West Point-Beemer) Fall 1:41
132 – Vinny Leibert (Lexington) over Ty Kaup (West Point-Beemer) Fall 1:22
138 – Trystan Berry (Lexington) over Riley Surman (West Point-Beemer) Fall 1:40
145 – Ray Loftis (West Point-Beemer) over Arturo Navarrete (Lexington) Fall 5:13
152 – Jake Harriger (West Point-Beemer) over Levi Haines (Lexington) Fall 3:13
160 – Zach Paasch (West Point-Beemer) over Unknown (Unattached) Forf
170 – Riley Kopf (Lexington) over Jamie Palm (West Point-Beemer) Fall 2:16
285 – Hunter Bose (North Platte) over David Garcia (West Point-Beemer) Fall 0:50
106 – Jaylan Ruffin (North Platte) over Unknown (Unattached) Forf
113 – Darian Diaz (North Platte) over Eduardo Meza (West Point-Beemer) TF 19-3
120 – Jordan Barber (North Platte) over Logan Knobbe (West Point-Beemer) Fall 4:51
126 – Jayson Scott (North Platte) over Ty Kaup (West Point-Beemer) Fall 1:02
132 – Dominick Tridle (North Platte) over Ivan Figueroa (West Point-Beemer) Fall 0:33
138 – Gavyn Brauer (North Platte) over Riley Surman (West Point-Beemer) Fall 3:20
145 – Ray Loftis (West Point-Beemer) over Alec Manzano (North Platte) Maj 13-4
152 – Jake Harriger (West Point-Beemer) over Cash Arensdorf (North Platte) Fall 4:47
160 – Emilio Ramos (North Platte) over Nolan James (West Point-Beemer) Fall 1:48
170 – Braiden Ruffin (North Platte) over Jamie Palm (West Point-Beemer) Fall 1:01
182 – Ronny Petersen (West Point-Beemer) over Malik Lillard (North Platte) Fall 1:46
195 – Joe Rodriguez (West Point-Beemer) over Unknown (Unattached) Forf
220 – Gary Walker (West Point-Beemer) over Mason Newland (North Platte) Fall 5:25
106 – Clay Cerny (Columbus) over Unknown (Unattached) Forf
113 – Tanner Kobza (Columbus) over Eduardo Meza (West Point-Beemer) TF 16-1
120 – Thad Baldwin (Columbus) over Unknown (Unattached) Forf
126 – Alex Korte (Columbus) over Ty Kaup (West Point-Beemer) Fall 0:38
132 – Carter Kucera (Columbus) over Riley Surman (West Point-Beemer) Fall 1:08
138 – Camdyn Iwan (Columbus) over Unknown (Unattached) Forf
145 – Ray Loftis (West Point-Beemer) over Cade Fullner (Columbus) Dec 7-0
152 – Avery McMeekin (Columbus) over Jake Harriger (West Point-Beemer) Fall 0:30
160 – Paxton Myers (Columbus) over Nolan James (West Point-Beemer) Fall 0:36
170 – Carson Zwingman (Columbus) over Ronny Petersen (West Point-Beemer) Fall 1:14
182 – Kasten Grape (Columbus) over Jamie Palm (West Point-Beemer) Fall 0:50
195 – Anthony DeAnda (Columbus) over Joe Rodriguez (West Point-Beemer) Fall 0:35
220 – Eddie Loredo (Columbus) over Gary Walker (West Point-Beemer) Fall 2:10
285 – Tristan Colford (Columbus) over David Garcia (West Point-Beemer) Fall 0:31
113 – Brendan Lee (Smith Center) over Eduardo Meza (West Point-Beemer) Fall 0:30
120 – Joe Stocker (Smith Center) over Unknown (Unattached) Forf
126 – Ty Kaup (West Point-Beemer) over Nathan Hrabe (Smith Center) Fall 1:10
132 – Jaden Atwood (Smith Center) over Ivan Figueroa (West Point-Beemer) Fall 1:13
138 – Jacob Conrad (Smith Center) over Riley Surman (West Point-Beemer) Fall 1:20
145 – Ray Loftis (West Point-Beemer) over Brell Spiess (Smith Center) Fall 3:55
152 – Colton Hutchinson (Smith Center) over Jake Harriger (West Point-Beemer) Fall 3:50
160 – Ethan Peterson (Smith Center) over Nolan James (West Point-Beemer) Fall 4:52
170 – Jamie Palm (West Point-Beemer) over Unknown (Unattached) Forf
182 – Mitchell Topel (Smith Center) over Ronny Petersen (West Point-Beemer) Fall 1:50
195 – Joe Rodriguez (West Point-Beemer) over Unknown (Unattached) Forf
220 – Dalton Kuhn (Smith Center) over Gary Walker (West Point-Beemer) Fall 1:44
285 – Avery Hawkins (Smith Center) over David Garcia (West Point-Beemer) Fall 0:49
106 – Colton Shoemaker (Smith Center) over Unknown (Unattached) Forf
120 – Eli Rhodes (Lincoln Southwest) over Unknown (Unattached) Forf
126 – Zach Bennetts (Lincoln Southwest) over Ty Kaup (West Point-Beemer) Fall 1:04
132 – Chase Charroin (Lincoln Southwest) over Riley Surman (West Point-Beemer) Dec 13-7
138 – Jake Oltman (Lincoln Southwest) over Unknown (Unattached) Forf
145 – Ray Loftis (West Point-Beemer) over Jaden Wheeler (Lincoln Southwest) Dec 7-2
152 – Jake Harriger (West Point-Beemer) over Jack Spahn (Lincoln Southwest) Fall 2:34
160 – Ethan Carstens (Lincoln Southwest) over Nolan James (West Point-Beemer) Fall 1:49
170 – Barrett Muehling (Lincoln Southwest) over Jamie Palm (West Point-Beemer) Fall 3:51
182 – Preston Erks (Lincoln Southwest) over Ronny Petersen (West Point-Beemer) Fall 2:29
195 – Joe Rodriguez (West Point-Beemer) over Ira Lee (Lincoln Southwest) Dec 8-3
220 – Caden Boesiger (Lincoln Southwest) over Gary Walker (West Point-Beemer) TF 15-0
285 – Markell Jackson (Lincoln Southwest) over David Garcia (West Point-Beemer) Fall 0:26
106 – Brody Wojtasek (Lincoln Southwest) over Unknown (Unattached) Forf
113 – Jaxon Morrow (Lincoln Southwest) over Eduardo Meza (West Point-Beemer) Fall 0:31
138 – Kobe Thompson (Battle Creek) over Riley Surman (West Point-Beemer) Fall 1:04
145 – Ty Heimes (Battle Creek) over Ray Loftis (West Point-Beemer) Dec 6-4
152 – Blake Heller (Battle Creek) over Jake Harriger (West Point-Beemer) TF 19-4
160 – Nolan James (West Point-Beemer) over Unknown (Unattached) Forf
170 – Ronny Petersen (West Point-Beemer) over Parker Pokorney (Battle Creek) Fall 1:40
182 – Wyatt Schmitt (Battle Creek) over Jamie Palm (West Point-Beemer) Fall 5:13
195 – Austin Marx (Battle Creek) over Joe Rodriguez (West Point-Beemer) Fall 3:41
220 – Gary Walker (West Point-Beemer) over Curtis Eickhoff (Battle Creek) Fall 2:37
285 – Thai Thompson (Battle Creek) over David Garcia (West Point-Beemer) Fall 0:15
106 – Caden Meinke (Battle Creek) over Unknown (Unattached) Forf
113 – Caydon McCracken (Battle Creek) over Unknown (Unattached) Forf
120 – Dylan Ahlman (Battle Creek) over Eduardo Meza (West Point-Beemer) Fall 2:35
126 – Ty Kaup (West Point-Beemer) over Charlie Simons (Battle Creek) Fall 3:44
132 – Damien Kersten (Battle Creek) over Ivan Figueroa (West Point-Beemer) Fall 1:47
West Point-Beemer’s team score was adjusted by -1.000 for unsportsman
145 – Ray Loftis (West Point-Beemer) over Christian Munoz (GISH JV) Dec 4-2
152 – Jake Harriger (West Point-Beemer) over Unknown (Unattached) Forf
160 – Joshua Reynoso (GISH JV) over Nolan James (West Point-Beemer) Dec 8-6
170 – Jamie Palm (West Point-Beemer) over Unknown (Unattached) Forf
182 – Ronny Petersen (West Point-Beemer) over Gabriel Sanchez (GISH JV) Fall 0:36
195 – Joe Rodriguez (West Point-Beemer) over Unknown (Unattached) Forf
220 – Gary Walker (West Point-Beemer) over Unknown (Unattached) Forf
285 – Michael Isele (GISH JV) over David Garcia (West Point-Beemer) Fall 1:47
106 – Rogelio Ruiz (GISH JV) over Unknown (Unattached) Forf
113 – Brody Arrants (GISH JV) over Eduardo Meza (West Point-Beemer) Fall 3:42
120 – Beau Walker (GISH JV) over Unknown (Unattached) Forf
126 – Amar Talundzic (GISH JV) over Ty Kaup (West Point-Beemer) Maj 16-3
132 – Ethan Steinfeldt (GISH JV) over Ivan Figueroa (West Point-Beemer) Fall 0:31
138 – Giovanny Coronado (GISH JV) over Riley Surman (West Point-Beemer) SV-1 15-9

© 2018 Nebraska Rural Radio Association. All rights reserved. Republishing, rebroadcasting, rewriting, redistributing prohibited. Copyright Information
Share: